Biofiltr Planus

Kód: 13003- 15
Neohodnoceno
Značka: Kolomaki
ZDARMAZDARMA
Biofiltr Planus
31 339 Kč 25 900 Kč bez DPH
Skladem u dodavatele - doručení 3-10 dní
Můžeme doručit do:
22.6.2023

Biofiltr Planus zajišťuje dokonalou filtraci a vyčištění dešťové vody. Úkolem biofiltru je odstranění nečistot přímo z nádrže a úprava dešťové vody, konkrétně její okysličení a změna pH. Vhodné pro max. objem nádrže 20000 l.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Biofiltr Planus pro dokonalou filtraci a vyčištění dešťové vody

Úkolem biofiltru je odstranění nečistot přímo z nádrže na srážkovou vodu a úprava vody ve sběrné nádrži, konkrétně její okysličení a změna pH. Tím se hlavně odstraňuje zápach vody ve sběrné nádrži a zvyšuje se možnost zpětného využití vody (např. v domácnosti), prodlužuje se životnost filtračních jednotek a udržuje se výkonnost čerpadel v nádrži na srážkovou vodu. Dále také odpadá proces pravidelného čištění sběrné nádrže, které je výrobci doporučováno cca 1x za dva roky, neboť čistá a okysličená voda je schopna smývat veškeré nečistoty ze stěn sběrné nádrže.

Biofiltr obsahuje zaústění přítokového potrubí pro dešťovou vodu, hlavní (spodní) komoru, do které přitéká dešťová voda nátokem, a která je rozdělena alespoň jednou přepážkou, laminární modul, přepadový odtok dešťové vody, přítok vody z nádrže pomocí kalového čerpadla, drážkový rozprašovač a vedlejší (horní) komoru, jejíž dno je perforované a jež je rozdělena alespoň jednou přepážkou na dvě sekce.

Biofiltr může být napojen dvěma způsoby. Pokud napojíte biofiltr na nátokové potrubí, nátoková voda se čistí mechanickým a částečně biologickým způsobem před nátokem do nádrže. Při spuštění kalového čerpadla v nádrži se voda vrátí do biofiltru, projde horní a dolní komorou a vrátí se samospádem do nádrže. Biofiltr lze napojit i na nátokové potrubí. V tomto případě při spuštění kalového čerpadla v nádrži se voda vrátí do biofiltru, prochází horní a dolní komorou a vrátí se samospádem do nádrže.

Biofiltr Planus nabízí běžný průtok 3 000 l/h, přívalový průtok 6 000 l/h a čerpadlo Gardena 8800 s výkonem 250 W.

Celková dodávka produktu obsahuje biofiltr, kompozitový pochozí poklop, nastavitelné hrdlo u horní komory, kalové čerpadlo Gardena 8800, vodovodní hadice 20 mm o délce 6 m, chráničku 40-63 mm o délce 6 m, hadicovou sponku (2ks), náplň dolní komory (dřevěné uhlí, 60 l), náplň horní komory (štěpka, 20 l), náplň horní komory (drcený vápenec, 3 l) časovou spínací skřínku.

Doplňkové parametry

Kategorie: Biofiltry
Hmotnost: 75 kg
Délka: 118 cm
Šířka: 78 cm
Výška: 140 cm

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Společnost Kolomaki se zaměřuje na výrobky zhotovené z plastových desek. Ze stejných plastových desek jsou schopni vyrobit nádrže na dešťovou vodu, sklepy, šachty, čistírny odpadních vod, odlučovače tuků atd.

Na našem e-shopu můžete naleznout např. podzemní nádrže Planus, Profi, a biofiltry.