0
Váš košík je prázdný!

Jak zazimovat nadzemní nádrž nebo sud na dešťovou vodu?

pátek, 02 říjen 2020 10:09; Přečteno 235 x
Blog; Tisk Email

Zima se pomalu ale jistě blíží, a tak jsme si pro Vás připravili článek v 5 bodech, kdy a jak zazimovat nadzemní nádrž. Zazimování nadzemní nádrže na dešťovou vodu je snadné a pokud pro nádrž potřebné. Na konči článku se dozvíte, kdy je vhodné nádrž opět přivítat na své zahradě, abyste nepřišli o svůj první déšť.

1) Kdy je ten správný čas nádrž zazimovat?

Ptáte se, kdy je správná doba na zazimování nadzemní nádrže na dešťovou vodu? Určitě čerpejte vodu, dokavaď to jde. Zima, pohybující se okolo nuly nemusí být pro vaši nádrž „smrtelnou“, ale pokud teplota přesáhne bod mrazu, je na čase zazimovat nádrž, a to bez okolků. Nádrž se pod tlakem minusových hodnot začíná smršťovat, deformovat nebo praskat. Vaše investice je rázem v tahu.

Instalace sudu na dešťovou vodu Lanzarote 300 l
Obr. 1 - Instalace sudu na dešťovou vodu Lanzarote 300 l
Sud na dešťovou vodu hranatý 300 l
Obr. 2 - Sud na dešťovou vodu hranatý 300 l
Instalace nadzemní nádrže Top-Tank 1300 l
Obr. 3 - Instalace nadzemní nádrže Top-Tank 1300 l

2) Co s vodou, která v nádrži zbyla?

Pokud jste nestihli veškerou vodu vyčerpat, zalijte na zahradě cokoli, co vám pod ruku přijde. Nedoporučujeme, abyste vodu jen tak vylívali na zahradu, to by neprospělo ani vašemu svědomí o plýtvání, ale ani zahlcené půdě. Pokud máte na zahradě jehličnaté stromy, které by mohli při dlouhých mrazech uschnout, zalijte vydatně například třeba je.

Pokud vám i tak zbylo vody až po kotníky, vodu můžete uschovat v menších nádobách a v krátkém intervalu ji spotřebovat. Víme, že zahrada potřebuje vláhu i v zimě, ale myslete na to, že životnost vody nebude moc dlouhá, poměrně rychle se může zkazit.

A co s vodou, která i tak zbyla? Vylijte ji, nemá smysl shromažďovat ji, naprší vám nová.

3) Demontáž příslušenství

Když už je veškerá voda z nádrže pryč, odmontujte propojovací sadu mezi nádrží a okapovým svodem, nakonec odmontujte kohout nebo ho alespoň ponechte otevřený.

Sběrač dešťové vody na okapovém svodu můžete nechat. Všechny naše sběrače disponují funkcí zimního režimu, který nastavíte a voda poteče okapovým svodem dolu.

4) Kam s nádrží?

Nádrž uschovejte nejlépe někam do suchého prostředí, doporučujeme sklep, kůlnu nebo technickou místnost.

Pokud ale žádné místo nemáte, je dobré uložit nádrž na zahradu tam, kde není větrno. Nádrž bude prázdná a v případě silných větrů by mohla být nádrž poškozena. Dále je dobré obalit nádrž folií nebo hadrem.

5) A už je hotovo?

Ano, radujte se, máte hotovo!

V případě potřeby můžete zkontrolovat doporučení přímo od výrobce, jak naložit s přesným typem vaší nádrže.

Nadzemní nádrž na dešťovou vodu v podobě designových, standartních, anebo sudů můžete opět začít využívat, když už víte, že jaro je skoro za dveřmi. Není takový problém nízká teplota, jako přízemní mrazíci. Na začátku jara se dá očekávat déšť, na který možná budete čekat, abyste zahájili zahrádkářskou sezónu.

Doprava Zdarma na Dešťovénádrže.cz