721 466 101 | info@destovenadrze.cz
0
Váš košík je prázdný!

Jak probíhá realizace podzemní nádrže na dešťovou vodu?

čtvrtek, 08 říjen 2020 11:25; Přečteno 1494 x
Blog; Tisk Email

Realizace na klíč, aneb jak uložit podzemní nádrž na dešťovou vodu? Zajímá Vás, co všechno realizace a montáž obnáší a co si pod tím vlastně představit? Tímto článkem bychom Vám rádi utvořili představu, jak taková realizace vypadá a jaký má výsledek.

Výběr správné nádrže

Prvním krokem pro úspěšnou realizaci je výběr správné nádrže. S výběrem Vám samozřejmě rádi pomůžeme. Při výběru vhodné podzemní nádrže je dobré vědět, jaký je půdorys střechy, jaký typ půdy je na Vaší zahradě, jestli se u vás nachází podzemní voda a zda chcete využívat dešťovou vodu jen na zálivku zahrady, anebo i v domácnosti.

Kontakt se zákazníkem

Pokud jste sami, případně jsme společnými silami vybrali podzemní nádrž nebo kompletní sestavu, která vyhovuje Vašim požadavkům, kontaktujte nás, budete spojeni s naším odborníkem, který se bude zabývat vaší realizací, na které se můžete i vy sami podílet např. v podobě výkopových prací, dodání svého materiálu atp. Pokud o nic takového nestojíte, provedeme realizaci na klíč, a to vše pod vaším dohledem. Kontakt je možný pomocí telefonu, e-mailu nebo osobní schůzky.

Cenová nabídka

Pokud už je vše prokonzultováno, vytvoříme vám nezávaznou cenovou nabídku. Pro vaši představu, co obsahuje cenová nabídka realizace a montáže akumulační nádrže lze uvést např.: Akumulační nádrž, materiál na obsyp a zásyp nádrže, výkopové, stavební a montážní práce, odvoz přebytečné zeminy a dalšího materiálu, přistavění a odstavení techniky (bagru atd.), instalatérské práce v podobě propojení dešťových svodů, potrubí, vodovodních hadic, montáž čerpací techniky, dopravu atd. Cenová nabídka u domů na bydlení je vždy uváděna s 15% DPH.

Pokud s cenovou nabídkou souhlasíte, je Vám vystavena zálohová faktura po jejíž uhrazení je domluven termín realizace.

Realizace

Realizace jako taková začíná výkopem jámy. Jámu je nutné vykopat akorát hlubokou a širokou, aby byl zajištěn dostatečně velký pracovní prostor vedle nádrže. Je dobré mít z každé strany alespoň 30 cm prostoru. Nejvhodnějším podložím pod nádrž je jemný štěrk, někdy je možný písek. Podloží je třeba srovnat do roviny.

Následuje usazení nádrže pomocí techniky, přičemž nesmí dojít k velkým nárazům do stěn výkopu. Po usazení je nutné naplnit nádrž vodou do 1/3, tudíž je potřeba zajistit přítok vody pomocí hadice. Souběžně s plněním nádrže vodou nádrž obsypáváme štěrkem. Na zásyp v žádném případě nesmí být použita výkopová zemina, jílovitá půda či ostré kameny. Někdy je možné použít na zásyp písek, ale to pouze po předchozí domluvě. Usazení a zásyp provádíme v jeden den z toho důvodu, že kdyby přišel déšť, mohlo by dojít k posunutí nebo vyplavání nádrže, zborcení stěn výkopu atd.

Výkop připravený pro usazení nádrže se štěrkovým lóže
Obr. 1 - Výkop připravený pro usazení nádrže se štěrkovým lóže
Usazení nádrže do připraveného výkopu
Obr. 2 - Usazení nádrže do připraveného výkopu pomocí bagru
Nádrž po dokončení před finálními terénními úpravami
Obr. 3 - Nádrž po dokončení před finálními terénními úpravami

Dalším krokem je připojení nátokového potrubí dešťové kanalizace do nádrže, přičemž spád musí být min. 0,5 %, tedy 0,5 cm na 1 m délky potrubí. Propojení se provádí do otvorů s těsněním. Otvory jsou většinou v nádržích již z výroby, někdy se vrtají na stavbě. Dalším krokem v pořadí je napojení šachtové kopule dodávané s těsněním. Kopule je třeba k prodloužení krku nádrže při hlubším uložení, které bývá dáno délkou a spádem nátokových potrubí. Následuje vrtání prostupů pro vedení vody od čerpadla a pro kabelovou chráničku. Dále přichází na řadu instalace čerpací techniky. Obvykle volíme ponorné čerpadlo s integrovaným tlakovým spínačem zajišťujícím automatické zahájení a ukončení chodu čerpadla. Důležité je i zavěšení filtračního koše pod nátokové potrubí do nádrže. Pokud si zákazník přeje komfortnější způsob čištění filtru, instalujeme před nádrž na nátokové potrubí samostatnou filtrační šachtu. Poslední fází je dokončení zásypu zeminou a seříznutí kopule do příslušné výšky. Důležité je nakonec nasadit poklop a zajistit šrouby, aby do nádrže nikdo nespadl.

Ukázka z instalace akumulační nádrže Li-Lo 7500 l

Výhody montáže monolitické nádrže

Instalace zahrnuje mnoho různých činností a je potřeba je všechny sladit. Nicméně samonosné monolitické podzemní nádrže na dešťovou vodu nepotřebují žádné bednění a betonáž. Cena práce a stavební mechanizace je tedy díky tomu mnohem levnější než např. u svařovaných nádrží a instalace nádrže není tolik časově náročná. Většinou jsme hotoví s realizací do tří dnů.

Realizace nádrže na dešťovou vodu na klíč

Máte zájem o realizaci? Neváhejte se na nás obrátit! Jsme Vám kdykoli k dispozici na telefonním čísle 721 466 101 nebo na emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Případně můžete vyplnit tento formulář a my se Vám ozveme.

Kontaktní údaje

Vyplňte prosím Vaše jméno

Zadejte prosím Váš telefon

Zadejte prosím platnou emailovou adresu

Zadejte prosím adresu, kde by realizace probíhala.

Specifikace

Invalid Input

Zadejte půdorysný průmět střechy v m2, z které chcete dešťovou vodu zachytávat.

Invalid Input

Zadejte velikost zahrady v m2.

Invalid Input

V případě, že máte představu, jaký typ podloží na pozemku máte, napište nám to sem (např. hlinité, písčité, jílovité, skalnaté apod.).

Invalid Input

Vyberte jednu z možností, jak chcete dešťovou vodu využívat.

Invalid Input

Budete mít nádrž umístěnou pod pochozí nebo pojezdovou plochou?

Invalid Input

Je hladina spodní vody na Vašem pozemku výše než 3 m pod povrchem?

Invalid Input

Napište nám měsíc, kdy by měla realizace proběhnout.

Invalid Input

Máte zájem o získání dotace z dotačního programu Dešťovka?

Invalid Input

Napište nám prosím cokoli dalšího, co vás k realizaci napadne. Např. řešení přepadu (kanalizace x vsakování), špatná přístupnost na pozemku, pozemek ve svahu, využití pouze části střechy apod.

Doprava Zdarma na Dešťovénádrže.cz

Navštivte náš nový specializovaný eshop na sudy a nadzemní nádrže na dešťovou vodu Sudynadestovku.cz sudynadestovku.cz

Moje přání

Nemáte žádné produkty ve Vašich přáních.

Porovnat produkty

Nemáte žádné produkty k porovnání.

Nejprodávanější