721 466 101 | info@destovenadrze.cz
0
Váš košík je prázdný!

Filtrace dešťové vody aneb filtrační šachty vs. filtrační koše

středa, 17 únor 2021 08:47; Přečteno 121 x
Blog; Tisk Email

Využívání dešťové vody na zálivku zahrady nebo i využívání dešťové vody v domě na splachování WC, praní, úklid atp. je více než vhodné nejen s ohledem na Vaši peněženku, ale i životní prostředí. Je dobré si uvědomit, že dešťová voda stékající ze střech a zpevněných ploch není čistá a rovnou připravena k použití. Je potřeba, aby prošla alespoň základní filtrací před nátokem do nádrže. Kvalitní filtrace zaručuje bezproblémové využívání dešťové vody.

Samozřejmě to, že voda není čistá není tak o vodě jako takové, ale o tom, že dešťová voda je sbírána ze střechy přes okap, a tak je více než pravděpodobné, že splachuje nečistoty v podobě listí, větviček, mechu, ptačího trusu nebo mršiny menších zvířat. Pokud by nebyla použita žádná filtrace, do nádrže by se nečistoty hravě dostaly a voda v nádrži by se začala rychle kazit, zapáchat ba dokonce by se mohlo zanést čerpadlo nebo sací hadice. My pro vás máme dvě řešení pro snadnou filtraci.

Filtrační šachta

Filtrační šachta

Tuto kvalitní filtraci vám zcela jistě zajistí filtrační šachty. Velkou výhodou těchto filtračních šachet je komfort při čištění, neboť jsou velice snadné na údržbu a omezují kolmataci. Filtrační šachty vynikají taktéž svou jednoduchou instalací.

Filtrační šachty se umisťují před podzemní nádrž nebo vsakovací objekt. Čištění probíhá tak, že uvolníte šroub a vyjmete filtrační koš a ten poté propláchnete. Jak často se věnovat čištění je individuální, neboť záleží na přítomnosti stromů v okolí, ročním období a také na tom, jaké jsou u vás srážky.

Filtrační šachty máme i ve variantě se shodnou úrovní nátokového i odtokového potrubí (filtrační šachta Drainstar), takže nemusíte při použití šachty ztrácet výšku a tím zahlubovat nádrž nebo vsak. V tomto případě je dno šachty vybaveno malými otvory, díky nimž odtéká voda, která po dešti v potrubí zbyde díky sifonu, který zajišťuje zvednutí odtokového potrubí na úroveň nátoku. Při instalaci je nutné tuto filtrační šachtu obalit geotextílií a podsypat štěrkem. Vybírat můžete z filtračních šachet pochozích, ale i pojízdných. Filtrační šachty je možné prodloužit pomocí prodlužovacího modulu.

Filtrační koš

Filtrační košeFiltrační koše jsou jednou ze základních možností filtrace nečistot splavenin z okapových svodů. Tyto filtrační koše se umisťují do podzemní nádrže na dešťovou vodu. Spolehlivě zachytí větvičky, listí a nečistoty do velikosti menší než 0,5 mm. Filtrační koš se instaluje pod nátokové potrubí nádrže na dešťovou vodu pomocí řetězu.

Čištění filtračního koše probíhá tak, že je nutné uvolnit šrouby z poklopu nádrže, naklonit se pro koš a opatrně jej okolo potrubí protáhnout. Koš stačí propláchnout vodou z hadice, případně odebrat nečistoty ručně. Účinnost filtrace z pohledu dotačního programu Dešťovka je 100 %.

Co je pro mě lepší?

Záleží, co preferujete. Komfort při čištění, anebo finanční úlevu? Jak jste se mohli dočíst výše, čištění filtrační šachty je přeci jenom o něco pohodlnější. Ovšem svou roli zde hraje vyšší cena oproti filtračním košům. Filtrační koše jsou mnohem ekonomicky příjemnější. Filtrační šachta vás může vyjít ještě na vyšší peníze, pokud třeba budete mít zájem o to, aby byla pojezdová. V obou případech je ale zaručena vysoká účinnost filtrace.

Doprava Zdarma na Dešťovénádrže.cz

Navštivte náš nový specializovaný eshop na sudy a nadzemní nádrže na dešťovou vodu Sudynadestovku.cz sudynadestovku.cz

Moje přání

Nemáte žádné produkty ve Vašich přáních.

Porovnat produkty

Nemáte žádné produkty k porovnání.

Nejprodávanější