721 466 101 | info@destovenadrze.cz
0
Váš košík je prázdný!

Zobrazení položek podle značky: Vsakování

Tipy na výběr a instalaci vsakovacích modulů pro vsakování dešťové vody na pozemku

Česká legislativa z důvodu zamezení rychlého odtoku srážkové vody ze zpevněných ploch a nedostatečné kapacitě kanalizačních sítí nařizuje majitelům nově stavěných nemovitostí zpracovat dešťovou vodu na vlastním pozemku. Praktické řešení nabízejí vsakovací moduly, které disponují okamžitou akumulační schopností a snadnou instalací i údržbou. Jaké však vybrat a co jejich montáž obnáší? Nechte se od nás provést cestou účinného vsakování dešťové vody pomocí vsakovacích modulů.

Řešíte dimenzování vsaku? Udělejte si test vsakování podle našeho návodu.

Každý majitel nově stavěné nemovitosti je podle požadavků obsažených v § 5 odst. 3 zákona č. 254/2001 Sb., o vodách a o změně některých zákonů (vodní zákon) v platném znění, dále též v § 27 zákona č. 254/2001 Sb. povinen řešit vsakování či retenci dešťových vod. Podmínky pro efektivní vsakování vody jsou však velmi individuální a odvíjí se od mnoha faktorů. Jaká je tedy cesta ke správnému a účinnému vsakování?

Porovnání vsakovacích bloků a tunelů

Tímto článkem bychom rádi porovnali vsakovací bloky a vsakovací tunely, neboť vsakování bývá v rámci nakládání s dešťovou vodou nejčastějším požadavkem stavebního úřadu. Dříve byly hojně využívány trativody (štěrková lože zásobená drenážním potrubím), dnes jsou stále více využívány vsakovací objekty, jakými jsou například již zmíněné vsakovací tunely a bloky, které mají až trojnásobnou akumulační schopnost v porovnání se štěrkem. Vsakovací objekty jsou taktéž hojně využívány jako přepad k podzemním nádržím na dešťovou vodu.

Proč využívat dešťovou vodu

K využívání dešťové vody je více důvodů. Nejběžnějším je přesvědčení, že je škoda plýtvat pitnou vodou na zálivku zahrady a splachování WC. Navíc dešťová voda je na zálivku květin a bylinek nejvhodnější.

Vsakování srážkové vody pomocí vsakovacích modulů

Vsakování srážkové vody vyžaduje česká legislativa. Všechny novostavby i většina rekonstrukcí mají v podmínkách stavebního úřadu stanovenou povinnost likvidovat srážkovou vodu na pozemku investora.

Doprava Zdarma na Dešťovénádrže.cz

Navštivte náš nový specializovaný eshop na sudy a nadzemní nádrže na dešťovou vodu Sudynadestovku.cz sudynadestovku.cz

Porovnat produkty

Nemáte žádné produkty k porovnání.