Easy E-Deep 900 ponorné čerpadlo Easypump

Kód: 60210416
8 849 Kč 7 313 Kč bez DPH
Skladem (3 ks)
Můžeme doručit do:
18.7.2024
Možnosti doručení

Nová verze ponorného tlakového čerpadla s vyšší účinností a nižší spotřebou energie. Vestavěná integrovaná elektronika určená pro automatické zahájení a ukončení provozu čerpadla.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Ponorné automatické čerpadlo Easy E-Deep 900 pro dešťové nádrže

Inovovaná verze 2024, nástupní model verze Easy E-Deep 1200. Vyšší účinnost, nižší příkon, menší odběr proudu.

Ponorná vodárna pro dešťové nádrže s vestavěnou integrovanou elektronikou určenou pro automatické zahájení a ukončení provozu čerpadla. Kompaktní, snadno obsluhovatelné s vestavěnou ochranou proti chodu na sucho a zpětnou klapkou. Sací síto z nerezové oceli. Čerpadlo je vybaveno chladícím pláštěm a je zajištěno optimální chlazení i při neúplném ponoření.

Ideální pro nádrže s dešťovou vodou, studny, zvyšování tlaku v domovních aplikacích a vyprazdňování nádrží. Také vhodné pro instalaci ve vrtech o průměru od 200 mm.

Čerpadla Easy Pump na webu Destovenadrze.cz

Vlastnosti čerpadla Easy E-Deep 900

 • Osvědčená ponorná kompaktní domácí vodárna v provedení roku 2024
 • Zcela bezhlučný provoz.
 • Vybavené inteligentním elektronickým ovládáním.
 • Anticyklovací ochrana, která čerpadlo odstaví z provozu např. při netěsnostech.
 • Vodárna automaticky sepne po otevření kohoutku a automaticky vypne po jeho uzavření.
 • Integrovaná ochrana proti chodu nasucho.
 • Konstantní tlak při konstantním průtoku.
 • Mimořádně vhodné zejména pro nádrže na dešťovou vodu nebo pro kopané studny i vrty od průměru nad 160mm (ideální min 200mm)
 • Snímač průtoku a snímač vody (zabrání chodu nasucho či samočinnému spínání při zanesení zpětné klapky)
 • Automatický restart po aktivaci ochrany proti chodu nasucho nebo tepelné ochrany motoru
 • Snadná instalace a používání
 • Vysoká provozní spolehlivost
 • Inovativní a futuristický design
 • Zabudovaná zpětná klapka
 • Dodávka včetně přívodního kabelu 15m
 • Dodávka včetně závěsného lanka 15m
 • Jemné nerezové síto zabraňující nasátí větších nečistot
 • Nově vybaveno praktickým držadlem, které usnadňuje manipulaci a v případě potřeby jej lze snadno demontovat.

Použití s tlakovou nádobou

Ačkoliv vodárna pracuje zcela automaticky a bezchybně i bez jakékoliv tlakové nádoby, v některých případech je její použití vhodné. Platí to zejména když:

 1. Vodárna bude napojena na domovní rozvody, zejména na toalety. V těchto případech se jedná o časté a krátkodobé odběry vody. Tlaková nádoba o objemu mezi 5 - 24 litrů vhodně kompenzuje možné tlakové ztráty a omezí počet spínání vodárny.
 2. Pokud je vodárna napojena na systém s možnými netěsnostmi (zejména staré rozvody, staré splachovače apod.) Nádoba omezí počet samočinných rozběhů vodárny na rozumnou mez.
 3. Nádoba je vhodná i tam, kde za normálních okolností není vůbec potřeba - u automatických a manuálních závlah zahrad. Zde se dá očekávat vždy dlouhodobější trvalejší odběr vody, tudíž nádoba není nutná. Nicméně, alespoň malou nádobu s vakem o objemu 5 litrů doporučujeme. Případné drobné netěsnosti např. hadicových spojek, nebudou příčinou rychlého a častého spínání.

Jak velkou tlakovou nádobu použít?

Obecně platí, že velká nádoba (nad 24 litrů) není vhodná. Důvodem je poněkud méně úsporný provoz a výraznější pokles tlaku před sepnutím vodárny. Pokud použijete např. 24 litrovou nádobu s vakem, dojde po otevření kohoutku k sepnutí vodárny po odběru cca 5-7 litrů vody. Tím se omezí počet spínání - vodárna naběhne se malým zpožděním a zároveň se tlak v systému rychleji stabilizuje. Na druhou stranu se však prodlouží doba, než čerpadlo vypne po uzavření kohoutku. U nádoby 24 litrů bude čas doběhu kolem 30-45 sekund, což je ještě rozumná doba.

Pokud však do systému zařadíme nádobu např 80 litrů, náběh čerpadla bude po cca 25-30 litrech, ale vypnutí po uzavření kohoutku se protáhne až na cca 4-5 minut. A zde už jednoznačně nevýhoda převažuje nad výhodou.

Je třeba si uvědomit, že vzduch v nádobě je stlačitelný a vodárna pro vypnutí potřebuje dosáhnout nulového průtoku (neboli maximálního tlaku). Velká nádoba tedy zapříčiní, že velký objem přetlaku vzduchu v ní umožní čerpadlu po uzavření kohoutku poměrně dlouho pomalu zvyšovat tlak a nulový průtok nastane po poměrně dlouhé době. Celkem tedy vodárna s velkou nádobou bude v součtu v provozu delší dobu dobu, než při použití malé vyrovnávací nádrže.

Tip Aquanixu: Pro vodárny E-DEEP a vodárny s řídící jednotkou doporučujeme v 99% případů tlakovou nádobu o objemu maximálně 24 litrů.

Nepoužívejte dodatečnou zpětnou klapku

 • Čerpadlo je vybaveno zpětnou klapkou a rozhodně nepoužívejte přídavnou zpětnou klapku namontovanou blíže než 1m za výtlačné hrdlo čerpadla, v opačném případě nemusí vodárna fungovat správně.
 • Pokud už je nutné do systému doplnit přídavnou zpětnou klapku, instalujte ji pokud možno až do vodorovného potrubí a v případě použití tlakové nádoby až za tuto nádobu.
 • V naprosté většině případů však není přídavná zpětná klapka nutná.

Doplňkové parametry

Kategorie: Čerpadla ponorná
Záruka: 5 let
Hmotnost: 11 kg
Automatická tepelná ochrana: Ano
Délka kabelu (m): 15
Jmenovitý výkon motoru (kW): 0,56
Ochrana proti běhu nasucho: Ano (zabudovaná)
Maximální průtok (l/min): 100
Regulace otáček: Ne
Spínací tlak (Bar): 2,5
Stupeň krytí: IP 68
Atest na pitnou vodu: Ne
Teplota média max. (C°): 35
Ucpávka: Mechanická dvojitá
Vlastní vypínač: Automatická vodárna
Vypínací tlak (Bar): Maximální tlak čerpadla
Zpětná klapka: Ano (zabudovaná)
Maximální hloubka ponoru (m): 15
Maximální vnější průměr (mm): 160
Maximální výtlak (m): 45
Plovák: Ne
Počet stupňů (článků): 4
Přípojka výtlaku: Rp 1
Délka: 160 mm
Šířka: 160 mm
Výška: 546 mm

Prezentační video čerpadla Easy E-Deep

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Značka Easypump je na českém trhu již od roku 2006. Za tu dobu si vybudovala renomé spolehlivé evropské značky vysoké kvality s vysokou přidanou hodnotou. Čerpadla a příslušenství zn. Easypump nacházejí uplatnění zejména na zahradách a v domácnostech u uživatelů, kteří čekají od výrobku více než jen dvě až tři sezóny používání.

Jsme autorizovaným prodejcem značky Easy Pump.

Nejprodávanějším produktem značky Easy Pump v naší nabídce pro využití v nádržích na dešťovou vodu je ponorné automatické čerpadlo Easy E-deep 900.