Tlakové čističe, vapky

Vysokotlaké čističe a vapky pro každodenní čistění zahrady i domácnosti

Univerzální vysokotlaké čističe (vapky) pro jsou ideálními pomocníky při čištění velkých ploch a špatně dostupných míst. I při své rychlosti a výkonu dokážou tlakové čističe ušetřit velké množství vody. Disponují velmi jednoduchým ovládáním a všestranným použitím.

Výkonnostní rozdíly tlakových čističů a vapek

Čím silnější tlak vapky mají, tím vyšší je jejich rychlost a účinnost mytí. Stroje s hodnotami vyššími než 160 barů se už používají spíše ve stavebnictví či zemědělství.

Podstatným ukazatelem při výběru tlakového čističe je i průtok vody za hodinu. Čím vyšší má čistič průtok litrů za hodinu, tím rychleji zvládne mytí.

Rozdíl je také v doporučené době pracovního cyklu. Tlakové čističe zpravidla umožňují 30, 60 nebo 90 minut nepřetržitého výkonu. Po uplynutí dané doby se čistič pomocí tepelné pojistky automaticky vypne.

Čištění podzemní nádrže na dešťovou vodu pomocí tlakového čističe

Součástí kvalitní přípravy podzemních nádrží na dešťovou vodu na jejich využívání během sezony je i jejich kompletní vyčištění. Pomocí vysokotlakého čističe se nádrž kompletně vystříká vodou, vykartáčuje a vapkou znovu vystříká. Více informací o kompletní přípravě podzemních nádrží na jejich bezproblémové využívání se dočtete v našem článku Podrobný průvodce čištěním podzemní nádrže na dešťovou vodu na blogu.

Máte dotazy ohledně tlakových čističů či potřebujete poradit s výběrem? Neváhejte nás kontaktovat.