Akiretherm Profi rekuperační jednotka Akire

Kód: AKIRETHERM-PROFI
151 250 Kč 125 000 Kč bez DPH
Skladem u dodavatele - doručení 3-10 dní
Můžeme doručit do:
26.7.2024
Možnosti doručení

Centrální systém pro rekuperaci tepla z odpadní vody Akiretherm Profi využijete v průmyslových areálech, prádelnách, ubytovacích objektech, rehabilitačních a wellness zařízeních.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Výměník tepla Akiretherm Profi

Rekuperační výměník AKIRETHERM PROFI je možné instalovat samostatně uvnitř nebo vně objektu. V případě potřeby také v sestavě, spolu s přečerpávacím zařízením.

Nejedná se o  běžný protiproudý výměník, ale o vysoce účinné akumulační zařízení, které dokáže získat maximální množství tepla z odpadní vody i při nepravidelném provozu a potřebě teplé vody v objektu.

Samotné zařízení nepotřebuje k funkci žádnou elektrickou energii, tudíž je maximálně ekologické i ekonomické. Nevyžaduje žádnou obsluhu a jeho údržba je velmi jednoduchá.

V programu Nová zelená úsporám naleznete AKIRETHERM PROFI pod kódem SVT30400. Při instalaci do bytového domu získáte dotaci 15 000 Kč za každý připojený byt. Při montáži do rodinného domu získáte dotaci 50 000 Kč. Rádi vám ji pomůžeme vyřídit.

Proč se vám rekuperace tepla AKIRETHERM vyplatí?

 • Díky účinnosti téměř 80 % vrátí do oběhu většinu tepelné energie spotřebované k ohřevu vody.
 • Náklady se vám při použití v rodinných domech vrátí už za 3 roky. v případě ubytovacích nebo průmyslových zařízení i do 1 roku.
 • Energetickou náročnost objektu sníží o 38 %.
 • Nepotřebuje elektrickou energii – náklady na provoz jsou 0 Kč.
 • Je zcela bezobslužný a nehlučný.
 • Je zařazený do programu Nová zelená úsporám, na instalaci systému tak získáte dotaci 50 000 Kč. V programu NZÚ najdete AKIRETHERM HOME pod kódem SVT22998 a AKIRETHERM PROFI pod kódem SVT30400.

Kdo rekuperaci tepla využije?

Rekuperace tepla Akiretherm Home je ideální pro každého, kdo chce snížit náklady na ohřev teplé vody i energetickou náročnost domu. Protože vyžaduje rozdělení odpadní vody na splaškovou a šedou, je nejlepší nainstalovat systém již při stavbě domu nebo při jeho rekonstrukci.

Systém pro rekuperaci tepla nabízíme i ve verzi Akiretherm Profi, kterou využijete v průmyslových areálech, ubytovacích objektech nebo například v rehabilitačních zařízeních. Díky možnosti paralelního zapojení se hodí i do provozu s vysokým průtokem vody. Je přitom vhodný do nových i stávajících provozoven.

Jak rekuperace tepla funguje?

 1. Systém pro rekuperaci tepla AKIRETHERM pracuje s takzvanou šedou vodou – teplou odpadní vodou, která se oddělí od splaškové.
 2. Šedá voda vzniká například při sprchování, mytí nádobí nebo při praní.
 3. Zařízení AKIRETHERM odebere energii teplé šedé vodě, která běžně bez užitku odtéká z praček, myček, van a sprch do odpadu.
 4. Pomocí této energie se v oddělených systémech zařízení AKIRETHERM významně předehřeje přívodní studená voda.
 5. Takto předehřátá voda dále proudí ke zdrojům ohřevu vody a ke spotřebičům (k bojleru, pračce, myčce).
 6. Díky tomu tyto spotřebiče ohřejí vodu na požadovanou teplotu mnohem rychleji a tím významně uspoří množství energie, potřebné pro ohřev teplé vody.
 7. Vzhledem k tomu, že náklady za ohřev vody v domácnostech dnes již převyšují náklady na vytápění, z hlediska investora i spotřebitele se jedná o ideální řešení, jak ušetřit, a přitom se nemuset omezit v komfortu teplé vody.
 8. Dvouplášťový izolovaný výměník AKIRETHERM se v případě aplikace do rodinných domů umisťuje buď do země vedle základové desky, nebo do suterénu. U bytových domů a průmyslových provozů obvykle do technické místnosti.

Proč vám rekuperace tepla AKIRETHERM pomůže?

Díky svému jedinečnému principu jsou náklady na provoz rekuperačního výměníku nulové. Stačí jen 1× za 2 roky požádat dodavatelskou firmu o vyčištění systému.

K rychlé návratnosti investice přispívá i vysoká účinnost zařízení. Ta je zajištěna správným nastavením teplosměnné plochy, akumulačního prostoru a izolaci. Do objektu se vrátí až 80 % tepelné energie v podobě předehřáté vody.

Systém nemá žádný pohon ani rotující části a je vyrobený z plastů a nerezových součástí. Díky tomu je jeho životnost minimálně 30 let. Náklady se vám tak mnohonásobně vrátí.

Na pořízení výměníku navíc získáte dotaci 50 000 Kč z programu Nová zelená úsporám. Nebo 15 000 Kč za každou připojenou bytovou jednotku. K tomu můžete získat ještě další dotace v hodnotě až 245 000 Kč.

Rekuperace tepla AKIRETHERM sníží energetickou náročnost objektu o 38 %. Zlepší se tak hodnocení v průkazu energetické náročnosti budov (PENB) a vzroste hodnota domu.

Doplňkové parametry

Kategorie: Rekuperace
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 87 kg
Délka: 112 cm
Šířka: 112 cm
Výška: 100 cm

Jak funguje Akiretherm?

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Akire je česká firma specializující se na moderní technologie a obnovitelné zdroje energie, která pomáhá klientům snížit náklady na energii a šetřit životní prostředí.

Akire nabízí vlastní rekuperační systém Akiretherm, který využívá energii z odpadních vod a snižuje energetickou náročnost budov o 38%. Spolu s fotovoltaickými elektrárnami Akire umožňuje firmám a domácnostem dosáhnout energetické soběstačnosti a snížit náklady na elektřinu.

Produkty Akire jsou také zařazeny do dotačního programu Nová zelená úsporám, což znamená možnost získání příspěvku od státu.

Na našem e-shopu je od Akire dostupná například Akirethrem Home rekuperační jednotka Akire.