Vsakovací tunel Garantia 300 l

Kód: 230010
Tip
Značka: Graf
1 549 Kč 1 280 Kč bez DPH
Skladem (>5 ks)
Můžeme doručit do:
26.6.2024
Možnosti doručení

Vsakovací tunel Garantia 300 l pro vsakování dešťové vody na vlastním pozemku je nejpoužívanější vsakovací modul k rodinným domům.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vsakovací tunel Garantia 300 l

Vsakovací tunel Garantia doporučujeme jako nejpoužívanější vsakovací modul k rodinným domům. Obsypává se štěrkem (ideálně frakce 8/16 mm) a dá se seskládat do libovolného počtu řad. Každá řada může mít libovolný počet tunelů. Instalace je jednoduchá, jednotlivé kusy se cvakají do sebe a každou řadu nakonec zavíčkujete pomocí čela vsakovacích tunelů dodávaných v páru. Na jednu řadu přijde jeden pár zakončení vsakovacího tunelu.

Tunely je potřeba přikrýt geotextilií. Doporučujeme poskládat řady tunelů na štěrkové lože 100 - 150 mm. Odstupy řad a obsyp 200 mm pro pochozí zatížení. Maximální hloubka uložení dna tunelů Garania pod terénem v tomto provedení je 2000 mm. Příčně na vyskládané řady tunelů vyložte role geotextilie s přesahy cca 150 mm. Doporučujeme geotextilii přichytit na stěny výkopu, zasypat štěrkem 50 mm nad strop tunelů a následně geotextilii ještě přehodit přes strop tunelu. Další možné varianty uložení naleznete v montážním návodu.

Výhodou oproti dříve často používaným štěrkovým vsakovacím objektům je okamžitá akumulační schopnost tunelů Garantia. Mají objem 300 l a rozměry 1200 x 800 x 510 mm.

Ze stropu tunelů doporučujeme vyvést kanalizační potrubí KG DN 110 (hrdlem na strop tunelu) pro odvětrání. Při instalaci ve více řadách je možné odvětrávací potrubí nad tunely spojit a vyvést pouze jedno potrubí na terén. Je vhodné odvětrávací potrubí zakrýt odvětrávací hlavicí.

Pro možnost revize a případného odsání usazených kalů v tunelu je vhodné ze stropu každé řady tunelů vyvést také potrubí KG DN 200 (hrdlem na strop tunelu) a zároveň s terénem ukončit zátkou, nebo originál Graf kontrolním závěrem.

Doplňkové parametry

Kategorie: Vsakovací tunely
Záruka: 5 let
Hmotnost: 11 kg
Objem v litrech: 300
Délka: 120 cm
Šířka: 80 cm
Výška: 51 cm

Prezentační video vsakovacího tunelu Garantia

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Společnost Otto Graf GmbH byla založena v roce 1962 s myšlenkou důsledně využívat výhodu odolnosti plastů vůči kyselinám, přičemž zprvu společnost uvedla na trh kontejnery, sudy a nádrže pro vinařství a sklepy. Dále se výroba soustředila na nádrže pro průmyslové aplikace.

V roce 1974 byly na trh uvedeny první dešťové sudy pod sloganem „Dešťová voda je zdarma“, a další produkty pro sběr dešťové vody. Od této doby společnost Graf oblast dešťové vody neustále rozvíjí a své výrobky zaváží do více než 70 zemí po celém světě. Prostřednictvím řady inovací se stala společnost Graf ve správě dešťové vody lídrem. Nádrže na dešťovou vodu vyrábí formou rotomouldingu, která zajišťuje bezešvé provedení.

Od společnosti Graf můžete na našem e-shopu nalézt např. podzemní a nadzemní nádrže na dešťovou vodu, vsakovací objekty, šachty a ostatní příslušenství.