Vsakovací blok Rainbloc Compact 300 l

Kód: 360050
Tip
Značka: Graf
2 419 Kč 1 999 Kč bez DPH
Skladem (>5 ks)
Můžeme doručit do:
28.5.2024
Možnosti doručení

Garantia Rainbloc Compact 300 l je nový model dlouhodobě osvědčeného vsakovacího bloku německého výrobce Graf. Čistý akumulační objem 287 l.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vsakovací blok Rainbloc Compact 300 l pro vsakování dešťové vody

Vsakovací bloky jsou vhodné pro vsakování dešťové vody do zemního prostředí. Bloky je možné instalovat do objektů různých objemů a tvarů. Do podloží, které je hůře propustné pro vodu, je vhodné instalovat pouze jednu vrstvu bloků, co nejvíce do plochy. Pro propustnější podloží je možné objem poskládat do více vrstev. Vsakovací objekt je třeba obsypat štěrkem, ideálně frakce 8/16 mm. Pod a nad objekt stačí 100 mm, po obvodu 200 mm silná vrstva. Vsakovací bloky je třeba zabalit do geotextilie ze všech stran, včetně dna.

Vsakovací bloky jsou alternativou k dříve hojně využívaným štěrkovým vsakovacím objektům.

Hlavní výhodou bloků je okamžitá akumulační schopnost, díky napojení potrubí přímo do bloků (max. DN 200). Akumulační schopnost vsakovacích bloků je 95 %, 5 % tvoří polypropylenové výztuhy. Oproti tomu štěrk má max. akumulační kapacitu 30 %. Na stejný objem vody stačí v porovnání se štěrkem třetinový výkop.

Jednotlivé vrstvy jsou propojeny ve vertikálním směru pomocí středících kolíků, které jsou již vloženy do jednotlivých balení bloků. Horizontální propojení se provádí pomocí konektorů Ecobloc.

Doplňkové parametry

Kategorie: Vsakovací bloky
Záruka: 5 let
Hmotnost: 17 kg
Objem v litrech: 300
Čistý objem: 287
Délka: 120 cm
Šířka: 60 cm
Výška: 42 cm

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
Nevyplňujte toto pole:
Avatar autora Cisteni vaskovaci nadrze 2.5.2023 13:28
Dobry den, uvazuji o pouziti vasi vsakovaci nadrze pri odvodu vody z ponechu dvora. Ovsem problem je ten ze spolu s vodou je z povrchu odnasen i neporadek v podobe pisku, bahna a jineho odpadu. Tak se chci zeptat jak je to cistenim? Lze vaskovaci nadrz nejak otevrit a vycistit? Pripadne pouzit jinou technologii? Dekuji za odpoved s pozdravem Svabensky
Odpovědět
JV Avatar autora Cisteni vaskovaci nadrze 13.6.2023 14:49
Dobrý den, obecně můžete pro čištění nátoku do vsakovacího objektu použít filtrační šachtu. Jejich nabídku naleznete zde: https://www.destovenadrze.cz/filtracni-sachty-na-destovou-vodu/ Pokud chcete mít možnost vsakovací objekt čistit, doporučil bych vsakovací tunely Garantia 300 l doplněné o revizní šachtu DN 200 a kontrolní závěr. Pak je možné se do vsakovacího objektu dostat např. menším kalovým čerpadlem či tlakovou vodou a objekt vyčistit. Veškeré tyto komponenty prodáváme ve výhodných kompletních sestavách zde: https://www.destovenadrze.cz/vsakovaci-sestavy/

Společnost Otto Graf GmbH byla založena v roce 1962 s myšlenkou důsledně využívat výhodu odolnosti plastů vůči kyselinám, přičemž zprvu společnost uvedla na trh kontejnery, sudy a nádrže pro vinařství a sklepy. Dále se výroba soustředila na nádrže pro průmyslové aplikace.

V roce 1974 byly na trh uvedeny první dešťové sudy pod sloganem „Dešťová voda je zdarma“, a další produkty pro sběr dešťové vody. Od této doby společnost Graf oblast dešťové vody neustále rozvíjí a své výrobky zaváží do více než 70 zemí po celém světě. Prostřednictvím řady inovací se stala společnost Graf ve správě dešťové vody lídrem. Nádrže na dešťovou vodu vyrábí formou rotomouldingu, která zajišťuje bezešvé provedení.

Od společnosti Graf můžete na našem e-shopu nalézt např. podzemní a nadzemní nádrže na dešťovou vodu, vsakovací objekty, šachty a ostatní příslušenství.