Dotace na hospodaření s dešťovou vodou

Do skupiny dotací s názvem Nová zelená úsporám spadá i dotační program Dešťovka, o který mohou zažádat majitelé novostaveb i stávajících domů, kteří nově řeší využití dešťové vody na vlastním pozemku. V našich článcích se dozvíte, jaké jsou pro její získání stanovené podmínky.

Je možné o dotaci zažádat u rekreačních sídel? Vztahuje se dotační program i na nadzemní nádrže, například sudy pod okap? Je nutné vyřizovat žádost osobně? Co je to odborný posudek? Přehledný a aktualizovaný seznam pravidel, která je při žádosti o dotační program Dešťovka nutné dodržet, naleznete uvnitř článků v kategorii Dotace – od dodržení termínů a vyplnění povinných písemností přes schválení jednotlivých položek v žádosti až po finální získání peněžní kompenzace.

Potřebujete doplnit informace ohledně dotačního programu Dešťovka? Máte zájem o vypracování odborného posudku či kompletní vyřízení dotace? Navštivte naši kategorii služby nebo se nám ozvěte, rádi vám pomůžeme. Můžete také využít náš formulář.

TIP Aquanixu: Při koupi podzemní nádrže na dešťovou vodu či kompletní sestavy pro efektivní hospodaření s dešťovou vodou se automaticky od celkové ceny za zpracování posudku či kompletní vyřízení dotace (jak na využití dešťové vody v zahradě, tak i v domě) odečítá sleva 2000 korun.

Aktuální pravidla pro podání a získání dotace Dešťovka

O dotační program Dešťovka, který je aktuálně vypsán do roku 2025, může zažádat každý, kdo splní pře...

Zelená úsporám i přírodě aneb Dešťovka v novém kabátu

Dotační program pro vlastníky či stavebníky rodinných a bytových domů na využití srážkové i odpadní ...

Dotace k podzemní nádrži na dešťovou vodu? Do šesti týdnů může být vaše!

Přemýšlíte, že si pořídíte podzemní nádrž na dešťovou vodu, ale nelíbí se vám zásah do vaší peněženk...