Aquanix se představil v epizodě podcastu Českéstavby.cz a poodkryl taje efektivního vodohospodářství

Společnost Aquanix byla poprvé hostem podcastového pořadu Českéstavby.cz, který svůj 32. díl s názvem Dešťové nádrže a systémy pro hospodaření s vodou věnoval tématu udržitelného řešení pro boj se suchem. Jaká odvětví vodohospodářství v rozhovoru dominovala a čím posluchačům v oblasti tipů a rad Aquanix přispěl?

Tvorba podcastu na téma "hospodaření s dešťovou vodou"

13. března 2023 v nahrávacím studiu v pražském Karlíně v zastoupení technického specialisty Ing. Ondřeje Samka hostovala v podcastu Českéstavby.cz společnost Aquanix. Pod vedením Key Account manažerky Bc. Jany Machové bylo obsáhlému tématu hospodaření s dešťovou vodou věnováno přes 40 minut času.

Instalace, údržba a finanční aspekty systému

Rozhovoru jednoznačně vévodily dešťové nádrže pro sběr vody – různé typy nádrží, jejich instalace, údržba, životnost i finanční náročnost (potažmo návratnost). Dále nebyly opomenuty systémy pro vsakování dešťové vody zadržující vodu v krajině, a zvýšená pozornost byla věnována i filtraci dešťové vody, která je především u využití dešťovky v domě naprosto nezbytná.

Dotace, ekologie a budoucnost hospodaření s dešťovou vodou

Prostor k diskuzi dostaly i možnosti získání dotace, dopady dešťových nádrží na životní prostředí, potenciální nevýhody sběru dešťové vody a v neposlední řadě také budoucí plány a inovace v oblasti hospodaření s dešťovou vodou.

Záznam podcastu

Níže si můžete poslechnout celý díl, který nabízí cenné informace pro každého, kdo se zajímá o udržitelné hospodaření s vodou.

Potřebujete pomoci s výběrem nebo zkonzultovat váš projekt? Neváhejte se na nás obrátit, rádi vám ohledně hospodaření s dešťovou vodou poradíme.