721 466 101 | info@destovenadrze.cz
0
Váš košík je prázdný!

Instalace akumulační nádrže Columbus XL 8500 l pro zálivku zahrady

Náš realizační tým dokončil instalaci akumulační nádrže v obci Bělá na Havlíčkobrodsku, kde si majitelé pozemku vybrali pro sběr dešťové vody nádrž Columbus XL 8500 litrů. Jednodušší údržbu a čištění obstarává filtrační šachta Drainstar, snadnou a pohodlnou manipulaci pak společně se šachtou rozvodu vody Gard Rain s chromovým ventilem zajišťuje automatické ponorné čerpadlo EASY E-DEEP 1200. Jaké náležitosti celá realizace představuje a na co je třeba si dát opravdu pozor?

Rychlý průvodce instalací nadzemní nádrže na dešťovou vodu

V tomto příspěvku jsme si pro vás připravili krátký návod, který vám pomůže při instalaci nadzemní nádrže na dešťovou vodu. Ukážeme vám jak na věc, co všechno budete k montáži potřebovat a také vám dokážeme, že to zvládnete i vy, pokud byť jen trochu pochybujete. Instalace nadzemní nádrže a sběrače dešťové vody je vskutku jednoduchá!

Jak se vypořádat s vysokou hladinou spodní vody při instalaci podzemní nádrže na dešťovou vodu

Vysoká hladina spodní vody bývá velmi častým problémem při instalacích podzemních nádrží na dešťovou vodu. Spodní voda může velmi jednoduše zakopanou nádrž vytlačit nebo poničit. Často se také stává, že o výskytu spodní vody na pozemku majitel ani neví a tento fakt zjistí až ve chvíli, kdy začne s výkopem pro uložení nádrže. V tomto článku si popíšeme, jak se se spodní vodou vypořádat.

Porovnání vsakovacích bloků a tunelů

Tímto článkem bychom vám rádi porovnali vsakovací bloky a vsakovací tunely, neboť vsakování bývá v rámci nakládání s dešťovou vodou nejčastějším požadavkem stavebního úřadu. Dříve byly hojně využívány trativody (štěrková lože zásobená drenážním potrubím), dnes jsou stále více využívány vsakovací objekty, jakými jsou např. již zmíněné vsakovací tunely a bloky, které mají až trojnásobnou akumulační schopnost v porovnání se štěrkem. Vsakovací objekty jsou taktéž hojně využívány jako přepad k podzemním nádržím na dešťovou vodu.

Filtrace dešťové vody aneb Filtrační šachty vs. filtrační koše

Využívání dešťové vody na zálivku zahrady nebo i využívání dešťové vody v domě na splachování WC, praní, úklid atp. je více než vhodné nejen s ohledem na vaši peněženku, ale i životní prostředí. Je dobré si uvědomit, že dešťová voda stékající ze střech a zpevněných ploch není čistá a rovnou připravena k použití. Je potřeba, aby prošla alespoň základní filtrací před nátokem do nádrže. Kvalitní filtrace zaručuje bezproblémové využívání dešťové vody.

Porovnání podzemních nádrží na dešťovou vodu

Dvě tabulky, které Vám přiblíží, jaká  podzemní nádrž na dešťovou vodu je pro Vás tím nejlepším a nejúspornějším řešením. Nádrže jsme nakombinovali tak, abyste získali základní přehled např. o tom, které nádrže jsou vhodné do spodních vod, které jsou pojezdové a pro jaké velikosti zahrady a střechy jsou nádrže vhodné.

Jak zazimovat podzemní nádrž na dešťovou vodu

Majitelé podzemních nádrží na dešťovou vodu musí před zimou najít několik minut času, aby mohli na jaře pokračovat ve využívání dešťové vody na zálivku. Je třeba zabránit zamrznutí vody ve všech součástech systému, které jsou mělko pod terénem a nejsou chráněny v nezámrzné hloubce.

Podrobný průvodce jak vyčistit podzemní nádrž na dešťovou vodu

Zima je přede dveřmi a Vy se ptáte, jestli už náhodou není ten správný čas na vyčištění podzemní nádrže na dešťovou vodu? Správný čas nastal tehdy, když v nádrži není skoro žádná dešťová voda nebo když voda začíná zapáchat.

Doprava Zdarma na Dešťovénádrže.cz

Navštivte náš nový specializovaný eshop na sudy a nadzemní nádrže na dešťovou vodu Sudynadestovku.cz sudynadestovku.cz

Moje přání

Nemáte žádné produkty ve Vašich přáních.

Porovnat produkty

Nemáte žádné produkty k porovnání.

Nejprodávanější