721 466 101 | info@destovenadrze.cz
0
Váš košík je prázdný!

Blog o využívání dešťové vody

Články, rady a tipy ohledně hospodaření s dešťovou vodou

Kompletní informace a zajímavosti ze světa dešťové vody. Využití dešťové vody na pozemku i v domě, návody na montáž a údržbu podzemních i nadzemních nádrží na dešťovou vodu, tipy na účinné vsakování srážkové vody, možnosti filtrování dešťové vody, změny v dotačním programu Dešťovka i aktuální novinky ohledně hospodaření s dešťovou vodou v jednotlivých článcích rozřazených do příslušných kategorií.

Sledujte náš Youtube kanál

Pravidelně se snažíme přidávat videa z kompletních i dílčích realizací, neváhejte odebírat novinky z našeho Youtube kanálu a o nic nepřijdete.

Nenašli jste informace, které jste hledali? Kontaktujte nás, rádi vaše otázky ohledně hospodaření s dešťovou vodou zodpovíme.

Mini Rain Water Times - novin(k)y Aquanix

Historicky první vydání ročníku Mini Rain Water Times společnosti Aquanix je tady! Výroční zpráva s realistickým vzhledem novin dává veřejnosti možnost nahlédnout do letošních aktivit společnosti včetně aktuálně probíhajících projektů a plánovaných cílů. Podívejte se!

Jak zazimovat podzemní nádrž na dešťovou vodu

Majitelé podzemních nádrží na dešťovou vodu by se společně s blížící se zimou měli připravit na jejich zazimování. Předejdou tak nechtěným komplikacím, například v podobě mrazem poškozených dílů.

Jak zazimovat nadzemní nádrž nebo sud na dešťovou vodu?

Ať už se jedná o zahradní sud na dešťovou vodu či designovou nadzemní nádrž, kvůli přípravě na další sezonu je nutné podrobit je správnému zazimování. Čemu je třeba věnovat zvýšenou pozornost a na co nezapomenout?

VIDEO! Instalace akumulační nádrže Columbus XL 8500 l pro zálivku zahrady

Náš realizační tým dokončil instalaci akumulační nádrže v obci Bělá na Havlíčkobrodsku, kde si majitelé pozemku vybrali pro sběr dešťové vody nádrž Columbus XL 8500 litrů. Jednodušší údržbu a čištění obstarává filtrační šachta Drainstar, snadnou a pohodlnou manipulaci pak společně se šachtou rozvodu vody Gard Rain s chromovým ventilem zajišťuje automatické ponorné čerpadlo EASY E-DEEP 1200. Jaké náležitosti celá realizace představuje a na co je třeba si dát opravdu pozor?

Splavování nečistot a podzimního listí? Správná filtrace dešťovky to jistí!

Podzim představuje pro majitele podzemní nádrže na dešťovou vodu poněkud komplikovanější období. Větší výskyt spadaného listí ze stromů i dalších splavených nečistot totiž způsobují rychlejší kazivost vody v nádrži, zároveň jsou hrozbou pro samotné čerpadlo. Účinnou filtrací lze těmto komplikacím předejít. Jak na to?

Podrobný průvodce čištěním podzemní nádrže na dešťovou vodu

Zima je přede dveřmi a vy se ptáte, jestli už náhodou není ten správný čas na vyčištění podzemní nádrže na dešťovou vodu? Správný čas nastává tehdy, kdy v nádrži už není skoro žádná dešťová voda nebo když voda začíná zapáchat.

Na letošním For Archu v jedné z hal doslova zaprší!

Tým Aquanix se opět objeví na stavebním veletrhu For Arch, kde návštěvníkům ukáže, jak vypadá efektivní hospodaření s dešťovou vodou v praxi – v hale 2 na stánku B7 bude pršet dešťovka přímo z mraku.

VIDEO! Prostor pro podzemní nádrž na dešťovou vodu je i v malých zahradách

V horkých letních dnech potřebuje zahrada intenzivní péči. Rostlinám zajistí prosperitu dostatečná závlaha, která se však při využívání vody z řadu může pořádně prodražit. Řešením je zalévání zahrady dešťovou vodou, která je výhodnější nejen ekonomicky, ale i ekologicky. Poradíme vám, jak pro zálivku zahrady využít samonosnou podzemní nádrž na dešťovou vodu, a to i v malých zahradách.

Šetřit na podzemní nádrži na dešťovou vodu se nevyplatí

Instalace podzemní nádrže na dešťovou vodu představuje nemalou finanční investici. Snížit tento vklad výběrem méně kvalitní nádrže či nedodržením montážního postupu však není dobré řešení – naopak tím majitelé riskují nenávratné poškození nádrže a znehodnocení celé realizace. Na co si dát při ukládání nádrže pozor?

Dnes slaví svátek VODA aneb Světový den vody

Datum 22. března je věnováno světovému dni vody. Během něj si lidstvo připomíná, jak zásadní je ochrana tohoto životně důležitého zdroje. Velký podíl spotřeby pitné vody může nahradit voda dešťová, která je pro mnohá využití dokonce vhodnější. Jak efektivně využít dešťovou vodu a smysluplně s ní hospodařit?

Zelená úsporám i přírodě aneb Dešťovka v novém kabátu

Dotační program pro vlastníky či stavebníky rodinných a bytových domů na využití srážkové i odpadní vody v domácnosti a na zahradě Dešťovka prochází proměnou – nově spadá do skupiny dotací s názvem Nová zelená úsporám. V čem zůstávají podmínky stejné a co budou muset naopak žadatelé udělat jinak?

Porovnání podzemních nádrží na dešťovou vodu

Dvě tabulky, které vám přiblíží, jaká  podzemní nádrž na dešťovou vodu je pro vás tím nejlepším a nejúspornějším řešením. Nádrže jsme nakombinovali tak, abyste získali základní přehled například o tom, které nádrže jsou vhodné do spodních vod, které jsou pojezdové a pro jaké velikosti zahrady a střechy jsou nádrže vhodné.

Doprava Zdarma na Dešťovénádrže.cz

Navštivte náš nový specializovaný eshop na sudy a nadzemní nádrže na dešťovou vodu Sudynadestovku.cz sudynadestovku.cz

Moje přání

Nemáte žádné produkty ve Vašich přáních.

Porovnat produkty

Nemáte žádné produkty k porovnání.

Nejprodávanější