Proč je dobré míti sběrač dešťové vody?

Myslíte si, že sběrač dešťové vody nepotřebujete, protože vám voda prostě a jednoduše do nadzemní nádrže naprší? Možná vás překvapí, kolik výhod takový sběrač dešťové vody má a kolik práce a času ušetří.

Řazení sběračů dešťové vody

Co kus, to unikát, ale jedno mají společné - přesvědčí vás o své nepostradatelnosti. V tomto článku se dozvíte, jaké typy sběračů pro vás máme v nabídce, jaké jsou jejich funkce a který je pro vás ten pravý.

Sběrače lze rozdělit podle instalace do dvou kategorií, konkrétně s instalací bez demontáže okapového svodu a s demontáží okapového svodu.

Instalaci bez demontáže okapového svodu vám zaručí sběrač dešťové vody Speedy.

U sběračů dešťové vody Rainboy, PRO, se sítem a De Luxe je demontáž okapového svodu nutná. Tyto sběrače mají velkou výhodu v podobě síta, díky němuž se zachytávají nečistoty, jako jsou například listy nebo větvičky.

Všechny sběrače lze přepínat na letní a zimní fungování, přičemž při správné instalaci v letním provozu nateče dešťová voda až po okraj, aniž by přetekla. V zimním provozu pak veškerá voda z okapového svodu steče dolů po okapu a do nádrže vám nenateče ani kapka.

Jak funguje sběrač dešťové vody

Sběrač dešťové vody Speedy

Mezi nejpopulárnější sběrače dešťové vody patří jednoznačně Speedy, především díky své velmi příznivé ceně a snadné instalaci. K jeho výhodám patří menší průměr, díky kterému z okapového svodu nenatečou do nádrže velké nečistoty.

V obsahu balení naleznete nejen samotný sběrač, ale i vrták a flexi hadici. K instalaci tedy máte kompletní výbavu.

Pokud je odvodňovací plocha vaší střechy maximálně 80 m2 a svod roury kovové či plastové má průměr 70 – 100 mm, je Speedy tím pravým.

Instalace sběrače Speedy

Sběrač dešťové vody Rainboy

Rainboy sběrač je vhodný pro vnější průměr svodové roury kovové (87 mm – DN 87 a 100 mm DN 100) a plastové (90 mm – DN 90 a 105 mm – RG 100).

K jeho výhodám rozhodně patří možnost výběru barvy a obsah balení. Balení obsahuje sběrač Rainboy, koncovku pro zahradní hadici 3/4", přípojku s vnějším závitem 1" pro PE hadici a přípojku na HT potrubí DN 50.

Výhodou tohoto sběrače je středový kužel, díky kterému se padající voda roztříští a sítko zachytí více nečistot.

Sběrač dešťové vody PRO

Sběrač PRO doporučuje všem, kdo mají větší střechu, maximálně však do 200 m2.

Tento sběrač má hned několik výhod, mezi které patří například nízká údržba díky optimalizovanému čištění, dále jeho tenký design, jehož vzdálenost mezi svodem a vnější stěnou je 16 mm a v neposlední řadě otočné tělo filtru, které umožní flexibilní připojení. Barvu sběrače můžete navolit mezi šedou a hnědou.

Sběrač dešťové vody se sítem

V balení naleznete sběrač se sítem, hadici a šroubové připojení. Sběrače doporučujeme pro plochy střech do 50 m2 a průměr svodu 70 - 100 mm. Vybírat můžete ze dvou barevných variant.

Sběrač dešťové vody De Luxe

Sběrač De Luxe je vhodný pro maximální plochu střechy 80 m2 a pro průměr svodu 70 - 100 mm.

Součástí balení je připojovací hadice 32 mm (1 1/4 ") pro boční vývod se šroubovým připojením 1".

Ať už se rozhodnete pro jakýkoli sběrač dešťové vody, je důležité se zaměřit na samotný rozměr okapového svodu i velikost střechy a při instalaci myslet na to, aby byl sběrač a vtok do nádoby ve stejné výšce. Pak už jen stačí využívat dešťové vody naplno.

 

Potřebujete pomoci s výběrem nebo zkonzultovat projekt? Kontaktujte nás či navštivte náš e-shop.