Stylový exteriér aneb Designové nadzemní nádrže na dešťovou vodu pro každou zahradu

Sudy, zásobníky, barely i kontejnery na dešťovou vodu jsou takzvaným evergreenem českých zahrad využívajících nadzemní systém pro sběr dešťové vody. V průběhu let však i tato oblast prošla jistým progresem a dnes lze nadzemní nádrže pořídit v originálních tvarech, pestrých barvách a různých imitacích. Nechte se provést možnostmi výběru designových nádrží na dešťovou vodu.

Nadzemní nádrže na dešťovou vodu

Při výběru nadzemní nádrže na dešťovou vodu nehrají roli jen rozměry, velikost, objem a cena; důležité je zohlednit také její vzhled – ten totiž může rozhodnout o konceptu celého venkovního prostoru rodinného domu či chalupy. Jaké styly nadzemních designových nádrží jsou k dostání?

Minimalistický design nadzemních nádrží

Jednoduchý vzhled nadzemních designových nádrží perfektně dotvoří celek zahrady bez toho, aniž by násilně vyčníval. Nádrže v symetrických liniích a jemných barevných tónech hravě splynou s každou neokázalou zahradou.

Nadzemní nádrž na dešťovou vodu Elegance

V jednoduchosti je krása. Nadčasová nadzemní nádrž na dešťovou vodu Elegance plní kromě své praktické funkce i funkci okrasnou. 400 litrů dešťové vody elegantně schová a v zahradě bude představovat zajímavý estetický prvek.

Nádech historie nadzemních nádrží

Antický styl je oblíbený i v dnešních zahradách, kde ho reprezentují především velké keramické květináče a nádoby v teplých zemitých barvách. Nadzemní nádrže v jejich napodobeninách jsou výrazným kouskem, u kterých málokdo pozná jejich skutečný materiál.

Nadzemní nádrž na dešťovou vodu Antik Amphora 360 litrů

Kupříkladu nadzemní nádrž na dešťovou vodu Antik Amphora 360 litrů v barvě terakota vytváří na zahradách či terasách domů honosný dojem, který současně odráží i cit pro umění a design. Nepropustnost nádrže dovoluje její naplnění vodou až po okraj. Vyříznutá horní část slouží pro uložení květin či jiných dekorací.

Moderní tvary nadzemních nádrží

Dnes je možné pořídit nádrž prakticky v jakékoli podobě či tvaru (kulatou, hranatou, oblou, asymetrickou…). Možnost imitací navíc dovoluje nadzemní nádrž sladit nejen se zahradou, ale například i s venkovním nábytkem – a to jak barvou, tak materiálem.

Nadzemní nádrž na dešťovou vodu Sunda Mocca

Boom posledních let v zahradním nábytku zažívá jednoznačně ratan. Tento odolný a praktický materiál je součástí mnoha zahrad a v kombinaci s nadzemní nádrží na dešťovou vodu Sunda Mocca působí jako velmi luxusní venkovní sestava. Právě jedinečný design a povrch této 300litrové nádrže byl oceněn cenou European Consumer Choice.

Pestré barvy nadzemních nádrží

Nepřehlédnutelnou součástí zahrad jsou zajisté nádrže s výraznými lesklými barvami. Odstíny například živé červené nebo jasně zelené upoutají pozornost každého návštěvníka. Odvážný vzhled nádrží je vhodný pro moderně laděné zahrady.

Nadzemní nádrž na dešťovou vodu Color Apple

350litrové nadzemní nádrže na dešťovou vodu Color v sytých barvách mají ve stropu integrovaný květináč, takže kromě uchovávání dešťové vody plní i dekorativní poslání. Kvalitní polypropylen s mimořádnou odolností vůči UV záření zaručuje stálost barev.

Imitace přírodních materiálů nadzemních nádrží

Kamenné i pískovcové nádrže či barely z pravého dřeva by při sběru dešťové vody nejen neplnily svou vodotěsnou funkci, ale zároveň by kvůli své hmotnosti představovaly velmi složitou instalaci. Imitace přírodních materiálů je ideální volbou pro ty, kteří chtějí na své zahradě zachovat naturální vzhled.

Nadzemní nádrž Rocky Wall 400 litrů

Například nadzemní nádrž Rocky Wall 400 litrů v imitaci šedého kamene lze díky rovné horní ploše využít i jako odkládací prostor. Její předností je tvar, který dovoluje instalaci přímo ke zdi a nezasahuje tak výrazně do prostoru. Umístění výpustného ventilu dovoluje pohodlné napouštění zahradní konve.

Funkčnost nadzemních nádrží nadevše

Ať už je výběr designové nádrže jakýkoli, podstatné je myslet především na správně provedenou instalaci. Bez ní nebude plnit svoji funkci ani sebelepší nádrž.

TIP: Pro kompletní instalaci designové nadzemní nádrže na dešťovou vodu včetně příslušenství doporučujeme shlédnutí našeho videonávodu na Youtube kanále Aquanix.

 

Potřebujete pomoci s výběrem nebo zkonzultovat projekt? Kontaktujte nás či navštivte náš e-shop.