721 466 101 | info@destovenadrze.cz
0
Váš košík je prázdný!

Rychlý průvodce instalací nadzemní nádrže na dešťovou vodu

pondělí, 07 červen 2021 12:01; Přečteno 1121 x
Blog; Tisk Email

V tomto příspěvku jsme si pro vás připravili krátký návod, který vám pomůže při instalaci nadzemní nádrže na dešťovou vodu. Ukážeme vám jak na věc, co všechno budete k montáži potřebovat a také vám dokážeme, že to zvládnete i vy, pokud byť jen trochu pochybujete. Instalace nadzemní nádrže a sběrače dešťové vody je vskutku jednoduchá!

Abychom byli konkrétní, nainstalovali jsme pro vás nadzemní nádrž nadzemní nádrž Elegance – kamenná šedá, ke které jsme zvolili následují příslušenství: sběrač PRO šedý, designový chromovaný ventil a připojovací sada Flex-Comfort šedá.

Pokud nechcete instalovat designovku, ale jen standardní nadzemní nádrž ba dokonce sud, i tak vám pomůžeme, neboť je návod pro všechny téměř totožný.

Instrukce 1. - Chuť a nářadí!

K tomu, aby se vám dařilo, musí být chuť k práci a předběžné těšení se z úspěchu. A aby byl výsledek pěkný pro oči, budete potřebovat následující: rukavice, tužku, pilník, metr, vodováhu, pilku, kleště a vrtačku.

Příprava instalace nadzemní nádrže
Sběrač dešťové vody PRO šedý

Instrukce 2. – Špičkou nohy v cíli!

Na nádrž si tužkou zakreslete, kde vyvrtáte otvor pro napojení hadice od sběrače (může být i předvrtaný). Ujměte se vrtačky, případně použijte vykružovák. My jsme měli vykružovák součástí připojovací sady Flex-Comfort. Vyvrtejte otvor a do otvoru vložte těsnění, které je součastí připojovací sady, a následně připojte hadici. Nyní využijte vodováhu a změřte, kam na okapový svod umístíte sběrač. Toto místo si zakreslete.

Vyvrtání nátokového otvoru
Otvor pro nátok do nádrže s těsněním
Instalace nátokové hadice
Instalace sběrače na dešťovou vodu
Vyznačení místa pro sběrač na okapovém svodu

Instrukce 3. – S citem k úspěchu!

Nyní je na řadě demontáž okapového svodu, a tak doporučujeme jemnost a cit v rukách. Demontujte tedy okapový svod a položte jej na trávník, hadr, anebo pracovní stůl, případně tak, aby se nepoškrábal a řežte v místě, které máte již vyznačené. Řez je nerovný až „zubatý“? Použijte pilník a zapilujte jej kolem dokola, tím si navíc zajistíte i to, že okapový svod nezrezne. Nasaďte sběrač na obě dvě části okapového svodu. Okapový svod opatrně namontujte zpět. Ke sběrači následně našroubujte přípojku. Pro lepší stabilitu sběrače jsme navíc použili objímku (není podmínkou).

Seříznutí okapového svodu dle velikosti sběrače
Nainstalovaný sběrač s nádrží na dešťovou vodu

Instrukce 4. – A půl je hotovo!

Nainstalujte ventil do nádrže. Ve většině případů naleznete na nádrži již vlisovaný otvor, pokud ale není, vyvrtejte jej. Vrtejte tak, aby nebyl zbytečně vysoko. Je ale dobré nechat několik centimetrů ode dna nádrže. My jsme závit ventilu obmotali teflonovou páskou pro 100% těsnost (není podmínkou).

Instrukce 5. – Hurá! A teď už jen aby zapršelo!

Radujte se, veselte se! Máte hotovo. Odhadovaný čas na instalaci jsou přibližně 2 hodiny. Teď už jen opravdu stačí počkat na déšť a následně využívat dešťovku kdekoli a na cokoli na zahradě. Rostliny budou mít z přírodní vláhy takovou radost, že porostou a porostou.

 

Nadzemní nádrže a vhodné příslušenství najdete na našem e-shopu v kategorii nadzemní nádrže.

Doprava Zdarma na Dešťovénádrže.cz

Navštivte náš nový specializovaný eshop na sudy a nadzemní nádrže na dešťovou vodu Sudynadestovku.cz sudynadestovku.cz

Moje přání

Nemáte žádné produkty ve Vašich přáních.

Porovnat produkty

Nemáte žádné produkty k porovnání.

Nejprodávanější