721 466 101 | info@destovenadrze.cz
0
Váš košík je prázdný!

Vsakovací moduly

Vsakovací objekty pro vsakování dešťové vody

Vsakovací bloky, vsakovací tunely a vsakovací jímky pro vsakování dešťové vody

Jak vsakovat vodu na pozemku, co dělat s vodou na zahradě po přívalovém dešti či jaké jsou nejvhodnější vsakovací systémy jsou jedny z nejčastějších otázek ohledně zpracování dešťové vody na vlastním pozemku bez jejího následného využití. Vsakování je totiž nejjednodušší, přesto vysoce efektivní způsob decentralizovaného řešení zpracování srážkové vody. Východiskem mohou být nejčastěji užívané vsakovací moduly typu vsakovací tunely, vsakovací bloky a vsakovací jímky.

Vsakování srážkové vody lze využít u velkých objektů a zpevněných ploch, kde lze vyskládat různě velké a tvarované vsakovací galerie z bloků. U rodinných domů je častější využití vsakovacích tunelů. Instalace je možná samostatně v případě, kdy nechceme dešťovou vodu využívat, nebo jako přepad z akumulační nádrže.

Pro zachování dlouhé životnosti nádrže je nutné před nátokem do vsaku zajistit čištění dešťové vody od mechanických nečistot. K účelu čištění slouží v případě vody ze střech různé filtrační šachty, v případě parkovišť a komunikací nejčastější odlučovače lehkých kapalin.

Máte projekt a potřebujete konzultaci? Sháníte pro svůj projekt realizační firmu nebo chcete nabídku do soutěže? Neváhejte se na nás kdykoli obrátit na telefonním čísle 728 045 396 nebo emailem na adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Výpočet velikosti vsaku

Pokud si nevíte rady ohledně výpočtu velikosti vsakovacího objektu, vyzkoušejte náš kalkulátor vsakování nebo nás neváhejte kontaktovat.

Test vsaku vody

Pro účinné vsakování dešťové vody na pozemku je stěžejní znát kromě velikosti odvodňované plochy především koeficient vsaku půdy. Ten vám může sdělit hydrogeologický průzkum. Pokud však takový průzkum nemáte zpracovaný, nejjednodušším řešením je koeficient vsaku zjistit pomocí jednoduchého testu. Více informací naleznete v našem článku o testu vsakování svépomocí.

Tip Aquanixu: Prohlédněte si naše reference z realizací vsakovacích objektů.

Nejprodávanější vsakovací moduly

Výsledky 1 - 18 z 25Ukázat:     na stránku
Doprava Zdarma na Dešťovénádrže.cz

Garant kategorie

Ondřej Samek
Ondřej Samek
+420 728 045 396

Navštivte náš nový specializovaný eshop na sudy a nadzemní nádrže na dešťovou vodu Sudynadestovku.cz sudynadestovku.cz

Moje přání

Nemáte žádné produkty ve Vašich přáních.

Porovnat produkty

Nemáte žádné produkty k porovnání.

Nejprodávanější

Příspěvky z blogu k vsakování